Kanape

• Proshutë role me ullinj • Domate e thatë, rokoli dhe parmezan • Bri dhe fik i thatë • Salmon i tymosur dhe kapar • Domate qershi dhe mocarela

• Pica shportëz • Shportëz me krem sallatë • Greke (feta dhe ullinj) • Kroketa me krem djathi dhe domate qershi • Kanape me ajvar dhe djathë

Brusketa

• Brusketa me rokolli dhe inçun • Brusketa me krem djathi dhe kaviar • Brusketa me Rokfort dhe kajsi të thata • Brusketa me avokado dhe domate qershi • Tartalet me djathë dhie, domate dhe ullinj të zi • Kish Leren

• Brusketa me gvakamole • Brusketa me asparag dhe proshutë • Brusketa me bri dhe fruta pylli • Brusketa me pure, domate qershi dhe çedar • Brusketa me gorgonzol, pançetë dhe mjalt

Peta dhe produkte brumi

• Kollbyrek me gjizë • Mafine të kripura me kërpudha • Role me bri, hudhër dhe trumëz • Koktej me kifle shtëpie

• Brum i mbushur me gorgonzolë dhe domate • Petë shtëpie me djathë dhe pazi • Shkopinj të kripur me proshutë • Koktej me kifle shtëpie

• Kollbyrek shtëpie me lakër • Petë shtëpie me djathë dhe pazi • Gibanicë me djathë

• Brum sfoliat me mocarelë dhe proshutë • Mafine me djathë të fortë dhe salcë kosi • Pogaçe të mbushura me kajmak

• Brum sfoliat me kërpudha dhe rozmarin • Role me djathë feta dhe ullinj • Koktej me kifle shtëpie

• Mafine të kripura me pure • Fogaçë Galia • Mini kremviçe në brum • Toptha me brum sfoliat me salmon të tymosur, krem djathi dhe çivas

• Role me rikota dhe spinaq • Petë Vishka • Shkopinjë me brum sfoliat me kaçkavall dhe proshutë

• Role me ullinj • Shkopinj me susam dhe mak • Fogaçë Kapreze (domate, mocarela, borzilok)

• Kifle shtëpie • Mafine të kripura me djathë • Petë me pazi

Ordeverë me djathra (të ftohtë)

• Parmezan • Rokfort • Ementaler • Djathë dhensh • Djathë dhie me speca dhe borzilok

• Kaçkavar dhensh • Djathë i fortë • Djathë dhensh • Kaçkavall dhie

• Mocarela me rigon • Bri kaçkavall mix • Djathë i butë dhensh • Kaçkavall i tymosur lope • Gauda

• Kaçkavall i tymosur lope • Kaçkavall miks maqedonas • Djathë i butë dhensh • Mocarela (mini) me rigon

• Rokfort • Kamamber • Gauda me borzilok • Parmezean • Kaçkavall dhensh maqedonas

• Çedar • Parmezan • Kaçkavall dhensh maqedonas • Djathë i fortë prej dhie • Bri

• Bri • Mocarela • Gauda • Djathë i butë dhensh

• Kaçkavall lope Maqedonas • Djathë i fortë me ullinj • Mocarela me rigon • Bri kaçkavall mix

Ordeverë me produkte sallamerie (të ftohtë)

• Proshutë (derri) • Panona me piper të kuq • Kulen • Buxhola • Mortadel italiane me ullinj

• Proshutë (derri) • Buxhola • Kulen (gjedhi) • Qafë derri e thatë • Gjoks pule me piper

• Proshutë (derri) • Gjoks pule i tymosur • Kulen • Buxhola

• Kulen • Gjoks gjeldeti • Proshutë • Rosto gjedhi Proshutë

• Kulen (derri) • Qafë derri e tymosur • Gjoks pule i tymosur

• Proshutë • Proshutë (gjedhi) • Sallamë Panona me biber të kuq • Sallam e bardhë italiane me piper • Gjoks gjeldeti i tymosur

• Mortadel me ullinj • Gjoks pule i tymosur • Kulen (gjedhi) • Buxhola

• Kulen (derri) • Rosto • Gjoks gjeldeti i tymosur

Antipasta të ftohta

• Pjepër me proshutë • Tartar biftek • Foagra me mango të karamelizuar

• Sushi me perime • Domate qershi me krem Rokfort • Karpaço me salmon

• Asparag me proshutë • Karpaço viçi • Salmon i tymosur me kivi • Karkaleca me krem avokado dhe krastaveca

• Rrush Kardinal me krem Rokfort • Domate qershi me krem avokado • Ananas me proshutë

• Kaçkavall lope maqedonas • Djathë i fortë me ullinj • Mocarela me rigon • Kaçkavall mix

Fruta (të coptuara, të qëruara, të ftohta)

• Fruta të stinës

Pjata kryesore

• Biftek Wellington • Oktapod me salcë skocie • Mish pule me sherebelë • Pane Carbonara • Mish derri me kërpudha shitake

• Mish pule me kokos, qershigla dhe bajame • Biftek Rustika • Pajdhaqe gici me salcë BBQ • Salmon në salcë kopre • Tortelini Katër lloje të djathrave

• Qofte të vogla për njerëz me gusto • Fileto pule • Role derri • Mish fshati • Groshë në tavë

• Mish mështjerre mongolie • Mish pule me pançetë dhe kajsi • Sallamë e tymosur shtëpie • Role pastërmaje me avokado dhe domate të thatë • Rigattoni Verde

• Kapreze pule • Mish derri me qershigla dhe rozmarinë • Role zvicerane me majdanoz, kaçkavall dhe pançetë • Rizhoto me kërpudha dhe proshutë

• Mish pule florentini • Biftek me salcë Rokfort • Medaljona derri me kumbulla • Fileto levrek me lëng limoni dhe rozmarinë • Miks fruta deti

• Mish pule “A la Salsa” • Mish derri në salcë urmash dhe nenexhik • Terijaki biftek • Salmon me salcë mjalti dhe arra Indie

• Medaliona viçi me pure brokoli dhe misër • Mish pule me mjalt dhe arra • Mish derri me açeto balsamike dhe susam

• Mish pule në salcë kari dhe mollë • Mini qofte në salcë BBQ • Medaliona derri me salcë pak pikante

Antipasta të ngrohta

• Blini me kaviar dhe krem fresh • Tortilja Kaprese • Role me kërpudha • Kroketa me karfiol dhe çedar • Bri i skuqur

• Shportëz me karkaleca dhe krem avokado • Toptha me djathë dhe qershigla • Patëllxhan mediteran • Kërpudha të mbushura me proshutë dhe parmenaz • Shportëza “Italiana”

• Piroshka (brum i mbushur) • Makallo (pure me perime) • Pinxhur • Kaçkavall i skuqur • Patëllxhan i skuqur • Kungulleshka me kos

• Kumbulla të thata me pançetë • Kroketa me perime • Kërpudha të mbushura me fëstëk • Cheese cake i kripur me pure spinaqi dhe majdanoz • Kaçkavall i skuqur

• Kungulleshka role me krem djathi dhe domate të thata • Shportëza Mediterana • Tartuf me djathë dhe kajsi të thatë • Kroketa Paela

• Shportëz me ananas • Hurma me pançetë dhe djathë dhie • Mini takos me karkaleca • Lakra Brukseli me proshutë gjedhi

• Spring rolls me domate të thata dhe mish pule • Shportëz me krem gvakamole dhe karkaleca • Role kungulleshkash me mocarelë • Kesadilja me spinaq • Kroketa me salmon të tymosur

• Kroketa kubaneze • Tartuf me pançetë • Cheese cake i kripur me pure spinaqi dhe majdanoz • Mini takos me humus, karota dhe brokoli

• Piroshkë (brum i mbushur) • Fritata me domate dhe speca • Tartuf me djathë dhe arra • Mini kesadelja me avokado dhe humus

Deserte

• Tortë me ananas • Panakota me dredhëza • Mafini me çokollatë qumështi dhe të zezë • Mini tortëza me bajame

• Bakllava me çokollatë dhe fëstëk • Tortë vanilje • Mafini me fruta të thata dhe çokollatë • Dardhë Kardinal

• Bakllava • Bushava Kata • Profiteroli • Miks me minjon të vegjël

• Tortë me fruta • Bombica me portokall • Kasato pllakëza • Mini bakllava

• Tortë me çokollatë • Panakotë me fruta • Tiramisu

• Mafinë i mbushur me karamele dhe kripë deti • Tart me keks me krem vanilje dhe kokos • Mousse portugalie me limeta

• Mus me çokollatë të bardhë dhe mjedhër • Tiramisu • Mini oreo cheese cake

• Çokollata minjon me bajame dhe lajthi • Shportëza çokollate me fruta të thata • Mini ekler me krem vanilje dhe fruta të freskëta

• Tart çokollate • Ferero bombica • Gjysmë hënëza kokosi • Bajadera

Biskota dhe kreker

Biskota çaji me kokos • Biskota me mjaltë në formë të zemrës • Biskota Marble • Kreker të kripur me fara • Kreker shtëpie me djathë dhe biber të kuq

Kafe dhe çaj

Nes kafe (instant) • Qumësht • Çaj bimësh • Çaj frutash

Pije

• Lëngje dhe ujë (Coca-Cola, Fanta, Schweppes, Lëng portokalli, Lëng molle, Pelisterka ujë me gaz, Pelisterka ujë natyral)

• Birrë, Skopsko “MAGNUM”

• Verë Tikvesh (verë fuçie e bardhë) dhe Tikvesh (verë fuqie e kuqe)

• Verë Alexandria “CUVEE” e kuqe dhe Alexandria “CUVEE” e bardhë

• Verë Bovin “Chardonnay” dhe Bovin “Merlot”

• Ouzo 12

• Raki e verdhë Tikvesh

• Vodka “Smirnoff”

• Uiski “Johnnie Walker”

MENUA YTE:

Porosia yte është e zbrazët


Notice: Undefined index: in /home/dalmacom/public_html/wp-content/plugins/wppizza/templates/markup/pages/page.order.php on line 74

Porosia yte është e zbrazët