Warning: array_chunk(): Size parameter expected to be greater than 0 in /home/dalmacom/public_html/wp-content/plugins/wppizza/classes/markup/loop.php on line 383

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/dalmacom/public_html/wp-content/plugins/wppizza/classes/markup/loop.php on line 388
Displays menu items of one, multiple or all categories Bestsellers

• Пица корпица • Корпица со крем салата • Грчка (фета и маслинка) • Крекер со крем сирење и шери • Канапеа со ајвар и сирење

• Ролована пршута со маслинка • Сушен домат, рукола и пармезан • Бри и сува смоква • Димен лосос и капари • Шери домат и моцарела

• Брускета со гвакамоле • Брускета со аспарагус и пршут • Брускета со бри и шумско овошје • Брускета со песто,шери и чедар • Брускета со горгонзола,сланина и мед

• Брускета со рукола и инчун • Брускета со крем сирење и кавијар • Брускета со рокфорд и сува кајсија • Брускети со авокадо и шери домат • Тарталет со козјо сирење, домат и црни маслинки • Киш Лерен

• Домашни кифли • Солени мафини со сирење • Пита со блитва

• Ролнички со маслинка • Стапчиња со сусам и мак • Фогача Капрезе (домат, моцарела, босилек)

• Ролнички со рикота и спанаќ • Вишка пита • Лиснати стапчиња со кашкавал и пршут

• Солени мафини со песто • Фогача Галија • Мини колбас во тесто • Лиснати топчиња со чаден лосос, крем сирењ и чивас

• Лиснато со печурки и рузмарин • Ролнички со фета сирење и маслинка • Коктел домашни кифли

• Лиснато тесто со моцарела и пршута • Солени мафини со биено сирење и павлака • Полнети лепчиња со кајмак

• Домашна вртена пита со зелка • Домашна пита со сирење и блитва • Гибаница со сирење

• Полнето тесто со горгонзола и домат • Домашна пита со сирење и блитва • Солени стапчиња со пршут • Коктел домашни кифли

• Вртена пита со сирење • Солени мафини со вргањ • Ролнички со бри, лук и темјан • Коктел домашни кифли

• Македонски кравји кашкавал • Тврдо сирење со маслинки • Моцарела со оригано • Мешан кашкавал

• Бри • Моцарела • Гауда • Овчо бело сирење

• Чедар • Пармезан • Македонски овчи кашкавал • Тврдо козјо сирење • Бри

• Рокфорд • Камамбер • Гауда со босилек • Пармезан • Македонски овчи кашкавал

• Кравји димен кашкавал • Македонски мешан кашкавал • Овчо бело сирење • Моцарела (мини) со оригано

• Бри • Овчо бело сирење • Кравји димен кашкавал • Гауда

• Овчи кашкавал • Биено сирење • Овчо сирење • Козји кашкавал

• Пармезан • Бри • Овчи кашкавал “Кораб” • Каприно- тврдо козјо сирење • Гауда со босилек

• Пармезан • Рокфорд • Ементалер • Овчо сирење • Козјо сирење со пиперка и босилек

• Кулен (свински) • Печеница • Димени мисиркини гради

• Мортадела со маслинки • Пилешки димени гради • Кулен (говедски) • Буџола

• Крашки врат • Мортадела со фстак • Пршут • Пилешки гради со бибер

• Пршут • Пршут (говедски) • Панона салама со црвен пипер • Италијанска бела салама со бибер • Димени мисиркини гради

• Кулен (свински) • Чаден врат • Димени пилешки гради

• Кулен • Мисиркини гради • Пршута • Говедска печеница

• Пршут (свински) • Димени пилешки гради • Кулен • Буџола

• Пршут (свински) • Буџола • Кулен (говедски) • Крашки врат • Пилешки гради со бибер

• Пршут (свински) • Панона со црвен пипер • Кулен • Буџола • Италијанска мортадела со маслинки

• Македонски кравји кашкавал • Тврдо сирење со маслинки • Моцарела со оригано • Мешан кашкавал

• Кардинал грозје со рокфорд крем • Шери домат со авокадо крем • Ананас со пршут

• Аспарагус со пршута • Телешко Карпачо • Димен лосос со киви • Ракчиња со авокадо крем во краставица

• Суши со зелнчук • Шери домат со рокфорд крем • Карпачо од лосос

• Диња со пршута • Тартар бифтек • Фоагра со карамелизирано манго

• Пирошка • Фритата со домат и пиперка • Тартуф со сирење и орев • Мини кесадиља со авокадо и хумус

• Кубански крокети • Тартуф со сланина • Солен чизкејк со песто од спанаќ и магдонос • Мини такос со хумус,морков и брокула

• Спринг ролс со сув домат и пилешко • Корпичка со гвакамоле крем и шкампа • Ролнички од тиквички со моцарела • Кесадиља со спанаќ • Крокети од димен лосос

• Корпица со ананас • Урми со сланина и козјо сирење • Мини такос со ракчиња • Прокељ со говедска пршута

• Ролована тиквичка со крем сирење и сув домат • Корпица медитерана • Тартуф со сирење и сува кајсија • Крокети Паеља

• Сува слива со сланина • Крокети од зеленчук • Полнети печурки со ф’стаци • Солен чизкејк со песто од спанаќ и магдонос • Похован кашкавал

• Пирошки • Макало • Пинџур • Похован кашкавал • Похован модар домат • Тиквици во кисело млеко

• Корпица со ракчиња и авокадо крем • Бомбици од сирење со брусница • Модар домат медитеран • Полнети печурки со пршут и пармезан • Корпица “Италиана”

• Блини со кавијар и крем фреш • Тортиља Капрезе • Ролат со вргањ • Крокети од карфиол и чедар • Поховано бри

• Пилешко во сос од кари и јаболко • Мини ќофтиња во BBQ сос • Свински медаљон во благо лут сос

• Телешки медаљони со песто од брокула и пченка • Пилешко со мед и ореви • Свинско со балсамико крем и сусам

• Пилешко “А ла Салса” • Свинско во сос од урма и мента нане • Бифтек Теријаки • Лосос во сос од мед и индиски орев

• Пилешко Флорентин • Бифтек со рокфорд сос • Свински медаљони со сливи • Бранцин филети во сос од лимета и рузмарин • Морски микс

• Пилешко капрезе • Свинско месо со брусница и рузмарин • Швајцарски ролат со магдонос,кашкавал и сланина • Рижото со печурки и пршута

• Монголско јунешко • Пилешко со сланина и кајсии • Домашни чадени колбаси • Ролнички од пастрмка со авокадо и сув домат • Ригатони Верде

• Мали гурмански плескавици • Пилешки стек • Увијачи свински • Селско месо • Тавче гравче

• Пилешко со кокос,брусница и бадем • Бифтек Рустика • Свинско ребро во BBQ сос • Лосос во сос од копар • Тортелини 4 вида сирење

• Бифтек Велингтон • Октопод во шкотски сос • Пилешко со жалфија • Пене Карбонара • Свинско со шитаке печурки

• Чоколаден тарт • Фереро бомбици • Кокосови полумесечинки • Бајадера

• Чоколадни мињони со бадем и лешник • Чоко корпици со суво овошје • Мини еклери со ванила крем и свежо овошје

• Мус од бело чоколадо со малина • Тирамису • Мини орео чиз-кејк

• Мафин со полнеж од карамела и морска сол • Тарт од кекс со ванила крем и кокос • Португалски мус од лимета

• Чоколадна торта • Панакота со овошје • Тирамису

• Овошна торта • Бомбици со портокал • Касато плочки • Мини баклави

• Баклава • Бушава Ката • Профитероли • Микс од ситни мињони

• Чоколадна баклава со фстаци • Торта од ванила • Мафини со суво овошје и чоколадо • Кардиналска круша

• Торта со ананас • Панакота со јагоди • Мафини со млечно и темно чоколадо • Мини торти од бадем

• Сезонско овошје

• Виски “Johnnie Walker”

• Вотка “Smirnoff”

• Ракија жолта Тиквеш

• Узо 12

• Вино Бовин “Chardonnay” и Бовин “Merlot”

• Вино Александрија “CUVEE” Црвено и Александрија “CUVEE” Бело

• Вино Тиквеш (Наливно бело) и Тиквеш (Наливно црвено)

• Пиво Скопско “MAGNUM”

• Сокови и вода (Кока Кола, Фанта, Швепс, Џус од портокал, Џус од јаболко, Пелистека газирана, Пелистерка негазирана)

Чајни колачиња со кокос • Медени срца • Мраморен колач • Солени крекери со семки • Домашни крекери со сирење и црвен пипер

Нес (инстант) Кафе • Млеко  • Хербален чај • Овошен чај

Nov items kanapei

• Parmesan • Brie • Sheep “Korab” cheese • Capprino goat cheese • Gauda with basil

• Parmezan • Bri • Kaçkavall dhensh “Korab” • Djathë i fortë dhie – Kaprino • Guada me borzilog

Displays top 10 bestsellers Single item
no results found
Display only one particular item Add to cart button