ФИН КЕТЕРИНГ

Menuja e pasur përgatitet deri në përsosmëri në mënyrë që t’i kënaqim dëshirat, idetë, fantazitë e Juaja dhe nga eventi Juaj të krijojmë kujtime të paharrueshme. Menutë që i ofrojmë janë në linjën e dëshirave dhe mundësive Tuaja, përfshijnë kuzhinë tradicionale, antipasta ekzotike, fruta deti, ordevere bashkëkohore mikse, kombinime të posaçme për darka private dhe afariste, menu për fëmijë, sanduiçe, sallata, menu për raste të veçanta (Katering filmi, furnizimi i kompanive me vakte etj.)

ШВЕДСКА МАСА

1. GOURMAND

 • Печиво и пита• Лиснато со печурки и рузмарин • Ролнички со фета сирење и маслинка • Коктел домашни кифли
 • Ордевери со сирења (ладни) • Кравји димен кашкавал • Македонски мешан кашкавал • Овчо бело сирење • Моцарела (мини) со оригано
 • Ордевери со сувомесно (ладни) • Кулен (свински) • Чаден врат • Димени пилешки гради
 • Топли предјадења/ тапаси • Ролована тиквичка со крем сирење и сув домат • Корпица медитерана • Тартуф со сирење и сува кајсија • Крокети Паеља
 • Салати• Рока салата (рукола,марула,шери домат,моцарела,сув домат, орев, бадем, балсамико) • Селска салата (краставица, домат, кромид, пиперка, сирење, маслинки) • Пилешка крем салата
 • Главни јадења (топли купки со прилог)• Пилешко капрезе • Свинско месо со брусница и рузмарин • Швајцарски ролат со магдонос,кашкавал и сланина • Рижото со печурки и пршута
 • Десерти• Чоколадна торта • Панакота со овошје • Тирамису
 • Овошје (сецкано,излупено,изладено)• Сезонско овошје

Цена: 560 МКД (+ДДВ) по особа.
Вклучува целосен кетеринг и послужување (келнери)
во зависност на начинот на послужување.

2. FUSION

 • Печиво и пита• Лиснато тесто со моцарела и пршута • Солени мафини со биено сирење и павлака • Полнети лепчиња со кајмак
 • Ордевери со сирења (ладни) • Бри • Овчо бело сирење • Кравји димен кашкавал • Гауда
 • Ордевери со сувомесно (ладни) • Кулен • Мисиркини гради • Пршута • Говедска печеница
 • Топли предјадења/ тапаси • Сува слива со сланина • Крокети од зеленчук • Полнети печурки со ф’стаци • Солен чизкејк со песто од спанаќ и магдонос • Похован кашкавал
 • Салати• Триколори (моцарела, домат, авокадо, маслиново масло) • Крем салата со туна • Салата со козјо сирење и лешник
 • Главни јадења (топли купки со прилог)• Монголско јунешко • Пилешко со сланина и кајсии • Домашни чадени колбаси • Ролнички од пастрмка со авокадо и сув домат • Ригатони Верде
 • Десерти • Овошна торта • Бомбици со портокал • Касато плочки • Мини баклави
 • Овошје (сецкано,излупено,изладено)• Сезонско овошје

Цена: 690 МКД (+ДДВ) по особа.
Вклучува целосен кетеринг и послужување (келнери)
во зависност на начинот на послужување.

3. ORIENTAL

 • Печиво и пита• Полнето тесто со горгонзола и домат • Домашна пита со сирење и блитва • Солени стапчиња со пршут • Коктел домашни кифли
 • Ордевери со сирења (ладни) • Пармезан • Бри • Овчи кашкавал “Кораб” • Каприно- тврдо козјо сирење • Гауда со босилек
 • Ордевери со сувомесно (ладни) • Пршут (свински) • Буџола • Кулен (говедски) • Крашки врат • Пилешки гради со бибер
 • Ладни предјадења• Суши со зелнчук • Шери домат со рокфорд крем • Карпачо од лосос
 • Топли предјадења/ тапаси • Корпица со ракчиња и авокадо крем • Бомбици од сирење со брусница • Модар домат медитеран • Полнети печурки со пршут и пармезан • Корпица “Италиана”
 • Салати• Салата со манго и пилешко • Крем салата со фарфали и ракчиња • Салата со круша
 • Главни јадења (топли купки со прилог)• Пилешко со кокос,брусница и бадем • Бифтек Рустика • Свинско ребро во BBQ сос • Лосос во сос од копар • Тортелини 4 вида сирење
 • Десерти• Чоколадна баклава со фстаци • Торта од ванила • Мафини со суво овошје и чоколадо • Кардиналска круша
 • Овошје (лупено, ситно сечено и изладено)• Сезонско овошје

Цена: 850 МКД (+ДДВ) по особа.
Вклучува целосен кетеринг и послужување (келнери)
во зависност на начинот на послужување.

4. MEDITERRANEAN

 • Печиво и пита• Вртена пита со сирење • Солени мафини со вргањ • Ролнички со бри, лук и темјан • Коктел домашни кифли
 • Ордевери со сирења (ладни) • Пармезан • Рокфорд • Ементалер • Овчо сирење • Козјо сирење со пиперка и босилек
 • Ордевери со сувомесно (ладни) • Пршут (свински) • Панона со црвен пипер • Кулен • Буџола • Италијанска мортадела со маслинки
 • Ладни предјадења• Диња со пршута • Тартар бифтек • Фоагра со карамелизирано манго
 • Топли предјадења/ тапаси • Блини со кавијар и крем фреш • Тортиља Капрезе • Ролат со вргањ • Крокети од карфиол и чедар • Поховано бри
 • Салати• Медитеранска салата • Тосканска панцарела (печен зеленчук, кубети,пржена сланина, балсамико, маслиново, зачини) • Салата Луција • Француска крем салата
 • Главни јадења (топли купки со прилог)• Бифтек Велингтон • Октопод во шкотски сос • Пилешко со жалфија • Пене Карбонара • Свинско со шитаке печурки
 • Десерти• Торта со ананас • Панакота со јагоди • Мафини со млечно и темно чоколадо • Мини торти од бадем
 • Овошје (лупено, ситно сечено и изладено)• Сезонско овошје

Цена: 1050 МКД (+ДДВ) по особа.
Вклучува целосен кетеринг и послужување (келнери)
во зависност на начинот на послужување.

5. TRADITIONAL

 • Печиво и пита• Домашна вртена пита со зелка • Домашна пита со сирење и блитва • Гибаница со сирење
 • Ордевери со сирења (ладни) • Овчи кашкавал • Биено сирење • Овчо сирење • Козји кашкавал
 • Ордевери со сувомесно (ладни) • Пршут (свински) • Димени пилешки гради • Кулен • Буџола
 • предјадења• Пирошки • Макало • Пинџур • Похован кашкавал • Похован модар домат • Тиквици во кисело млеко
 • Салати• Свежа мешана салата • Селска салата (краставица, домат, кромид, пиперка, сирење, маслинки) • Македонска салата • Пилешка крем салата • Таратор
 • Главни јадења (топли купки со прилог)• Мали гурмански плескавици • Пилешки стек • Увијачи свински • Селско месо • Тавче гравче
 • Десерти • Баклава • Бушава Ката • Профитероли • Микс од ситни мињони
 • Овошје (лупено, ситно сечено и изладено)• Сезонско овошје

Цена: 750 МКД (+ДДВ) по особа.
Вклучува целосен кетеринг и послужување (келнери)
во зависност на начинот на послужување.

KRIJO MENU TË PERSONALIZUAR!

Krijoni menu sipas dëshirave dhe mundësive Tuaja

Group 344

НОВОСТИ

Прочитајте повеќе за
новостите во кетерингот!